Ponieważ już od 6 lat tworzę strony internetowe i w międzyczasie wielokrotnie korzystałam z usług firmy LH.pl, postanowiłam przeprowadzić dogłębną analizę ich oferty. W artykule przedstawię wszystkie plusy i minusy hostingu w LH. Pochylę się nad wydajnością serwerów współdzielonych a także dokładnie przyjrzę się obsłudze technicznej. Dodatkowo sprawdzę aktualny koszt. Mam nadzieję, że artykuł pomoże Ci w podjęciu bardzo ważnej decyzji, jaką jest wybór dobrego dostawcy hostingowego, tak żeby potem nie żałować 🙂
Spis treści
UWAGA! Mam dla Ciebie bonus. Skorzystaj z kodu rabatowego LH-MONIKA, a otrzymasz 20% zniżki na swoje zamówienie w LH.pl !!!!!
ZOBACZ JAK SKORZYSTAĆ Z KODU RABATOWEGO
Kilka słów o firmie LH
Dane firmy i świadczone przez nią usługi
Firma LH powstała w 2002 r., tak więc istnieje na rynku już ponad 20 lat. Do 2014 r. znana była pod nazwą Light Hosting.
Dane firmy:
LH Sp. z o.o.
ul. ks. Jakuba Wujka 7/26
61-581 Poznań
NIP: 7831711517
REGON: 302693647
KRS: 0000503852
Obecnie LH zalicza się do największych graczy hostingowych w Polsce. Z każdym rokiem coraz więcej osób przekonuje się do ich usług.
Firma LH ma w swojej ofercie:
Zawodowo tworzeniem stron internetowych zajmuję się od 2018 r. W czasie swojej działalności przetestowałam usługi u wielu dostawców hostingowych. Nie zawsze jest tak, że to ja wybieram hosting. Trafiają do mnie klienci, którzy mają już wykupiony serwer i domenę. Tym sposobem mam styczność z różnymi dostawcami, a co za tym idzie, mam różne doświadczenia z tym związane. Na ich bazie postanowiłam stworzyć rzetelną i wyczerpująca recenzję usług hostingowych oraz wsparcia technicznego w LH.pl.
Infrastruktura LH
Serwery LH znajdują się w 3 niezależnych lokalizacjach w Warszawie (ATMAN oraz NETIA). Wszystkie serwery w pełni należą do LH. Firma korzysta głównie z produktów wiodących producentów DELL i SuperMicro. Hosting współdzielony działa w oparciu o szybkie i wydajne dyski SSD NVMe.
W każdej lokalizacji serwerowej zastosowano dwa niezależne źródła prądu, co jest gwarancją ciągłości pracy.
Certyfikaty ISO 9001 i ISO 27001
Firma LH w sierpniu 2023 r. uzyskała międzynarodowe certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001. Nie wszystkie firmy hostingowe działające w Polsce je mają.
Certyfikat ISO 9001 został przyznany LH za duże zaangażowanie w nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług. Infrastruktura firmy jest cały czas ulepszana, tak żeby dostarczać klientom jak najlepsze produkty.
Certyfikat ISO 27001 został przyznany za to, że dane klientów znajdują się pod ścisłą ochroną w oparciu o najwyższe standardy. Zespół działa zgodnie ze ścisłymi procedurami, tak żeby zapewnić nieprzerwane działanie usług. Sama infrastruktura spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa.
LH w dużej mierze stawia na bezpieczeństwo swoich klientów zapewniając kopie zapasowe, certyfikaty SSL, a także ochronę DDoS i WAF.
Oferta hostingu współdzielonego w LH
Dostępne pakiety hostingowe
W pierwszej kolejności przyjrzymy się usłudze hostingu współdzielonego.
W LH mamy do wyboru 4 pakiety hostingowe:
Każdy z pakietów różni się pojemnością, obciążeniem procesora i limitem RAM. W pakietach KIWI, MANGO oraz APPLE mamy dodatkowo obsługę SSH. Natomiast w MANGO i APPLE jest aktywna usługa Redis. Im obszerniejszy pakiet, tym nie tylko większa pojemność dysku, ale także lepsze parametry serwera.
Na pierwszy rok otrzymujemy zniżkę. Na stronie w cenniku pod ceną za pierwszy rok jest podany także koszt odnowienia. Uważam, że jest to bardzo uczciwe ze strony LH, że cena nie jest ukryta. Dzięki temu, od razu jeszcze przed dokonaniem zakupu wiemy, ile faktycznie będziemy płacić w kolejnych latach. Dodatkowo pod tabelką znajduje się przełącznik na kwotę brutto.
Niestety u niektórych dostawców hostingowych spotykałam się z tym, że koszt odnowienia był ukryty. Ponadto podczas odnawiania hostingu dorzucane były dodatkowo płatne usługi. Wiele razy zgłaszali się do mnie klienci, którzy nie wiedzieli, dlaczego koszt odnowienia jest aż tak wysoki. W LH nigdy nie spotkałam się z takim problemem.
W tym miejscu znajdziesz aktualny cennik hostingu w LH.
Co otrzymujemy w każdym pakiecie hostingowym
Sprawdźmy co dostajemy w każdym pakiecie hostingowym.
Wsparcie dla bezpłatnego certyfikatu SSL Let’s Encrypt
Dzięki certyfikatowi SSL nasz adres dostępny jest po https. Połączenie ze stroną jest szyfrowane i osoba postronna nie może podsłuchać naszej komunikacji z serwerem. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych. Obecnie jest to standard i strony zabezpieczone certyfikatem SSL są premiowane wyższą pozycją w przeglądarce Google.
Nie ukrywam, że wsparcie dla Let’s Encrypt jest dla mnie niezwykle ważne. W LH wystarczy tylko raz wygenerować certyfikat i jest on później automatycznie odnawiany. Niestety nie każdy dostawca hostingowy zapewnia wsparcie dla Let’s Encrypt. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z płatnego certyfikatu lub zainstalować Let’s Encrypt ręcznie. Jednak w przypadku ręcznej instalacji będziemy musieli co trzy miesiące na nowo generować certyfikat dla naszej strony. Dla jednej strony musimy go generować cztery razy w roku. Może nie jest to zbyt uciążliwe, jednak gdy stron mamy więcej, staje się to pracochłonne.
Transfer bez limitu
W LH mamy zapewniony transfer bez limitu i to nawet w najmniejszym pakiecie ORANGE. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przekroczymy limit i poniesiemy dodatkowe koszty.
Codzienny backup 30 dni wstecz
W przypadku gdy na Twojej stronie pojawią się problemy i nie zabezpieczysz się swoją kopią zapasową, będziesz mogła/mógł skorzystać z backupu, który jest robiony na serwerze automatycznie co 24 godziny. Co ważne, backup można samodzielnie przywrócić.
Autoinstalator WordPressa
LH od pewnego czasu udostępnia swoim klientom autoinstalor WordPressa. Dzięki temu proces instalacji jest jeszcze szybszy i prostszy.
Zapraszam do artykułu, w którym pokazuję jak zainstalować WordPressa korzystając z autoinstalatora.
Bezpłatny okres próbny
LH daje 14 dni na przetestowanie serwera. Nie musisz od razu opłacać zamówienia. Możesz najpierw przetestować wydajność hostingu i poziom wsparcia klienta.
Bezpłatna migracja strony od obecnego operatora
Jeśli masz stronę u innego operatora, możesz liczyć na bezpłatną pomoc w jej przeniesieniu. LH przeniesie także Twoją pocztę. Dużym plusem jest to, że jeśli masz jeszcze ważny hosting u obecnego dostawcy, to w LH zostanie pobrana opłata dopiero po upływie tego okresu.
Dodatkowe zabezpieczenia
Każdy pakiet hostingowy posiada ochronę WAF, a także DDoS.
Porównanie cen za hosting LH względem innych dostawców
W tym miejscu znajdziesz aktualny cennik pakietów hostingowych.
Do porównania wzięłam ofertę Seohost i cyber_Folks, ponieważ również bardzo cenię usługi obu tych firm.
Porównanie najniższych pakietów (stan na dzień 27.01.2024 r.):
Średni koszt za 1GB mierzony przez okres 2 lat w przypadku najniższych pakietów:
Porównując pakiety, należy patrzeć nie tylko na ilość przestrzeni dyskowej, ale także pozostałe parametry.
LH | Seohost | cyber_Folks | |
---|---|---|---|
Powierzchnia dyskowa | 5 GB | 2 GB | 10 GB |
Transfer | bez limitu | bez limitu | 250 GB |
Ilość baz danych | 100 | bez limitu | 5 |
Ilość kont email | 500 | bez limitu | 5 |
Uważam, że najniższa oferta LH będzie idealna dla prostych stron wizytówek. Po zainstalowaniu strony zostanie nam wystarczająca ilość miejsca na skrzynkę pocztową. Porównując cenę z konkurencją i biorąc pod uwagę nie tylko koszt i powierzchnię, ale także to co dostajemy dodatkowo w pakiecie, uważam, że oferta LH jest bardzo korzystna 😊
Test wydajności hostingu
Wydajność hostingu jest kluczowa, gdyż to właśnie od niej w dużej mierze zależy prędkość naszej strony. Usługi hostingowe w LH działają w oparciu o szybkie dyski SSD NVMe. Sprawdźmy zatem jak wypada ich prędkość w praktyce.
Wszystkie poniższe testy przeprowadziłam na pakiecie KIWI.
Szybkość dysku
Do testów wykorzystałam narzędzie dd, które jest domyślnie zainstalowane na serwerach działających na Linuxie.
Wynik przeprowadzonego testu:
- Czas zapisu: 1,29099 s
- Prędkość zapisu: 832 MB/s
- Czas odczytu: 0,711299 s
- Prędkość odczytu: 1,5 GB/s
Test łącza internetowego
Przepustowość łącza internetowego sprawdziłam przy użyciu narzędzia Speedtest.net CLI.
Na wynikach widać prędkość wysyłania i pobierania danych.
- Ping – określa szybkość przesyłania pakietów. Im wartość jest mniejsza tym lepiej. Na teście wyszło 8 ms, tak wiec wynik jest rewelacyjny.
- Download – określa z jaką prędkością hosting pobiera dane. Na teście wyszło 1245,90 Mbps, co jest bardzo dobrym wynikiem.
- Upload – określa z jaką prędkością hosting wysyła dane. Na teście wyszło 1801,03 Mbps, co również jest bardzo dobrym wynikiem.
Przeprowadzony test pokazał, że testowany hosting ma bardzo dużą przepustowość łącza internetowego.
Test szybkości serwerów DNS
Serwer DNS (ang. Domain Name System), czyli System Nazw Domenowych służy do tłumaczenia tekstowej nazwy domeny na zrozumiały dla komputerów adres IP. Serwery DNS można przyrównać do książki adresowej. Zawsze gdy w przeglądarce wpiszesz nazwę domeny, w pierwszej kolejności wykonywane jest zapytanie do serwera DNS. Właśnie dlatego im ten serwer będzie szybszy, tym szybciej będzie się ładować nasza strona.
Szybkość serwerów DNS w LH przetestowałam korzystając z narzędzia DNS Speed Benchmark. W testach uwzględniłam całą Europę. Jak widać na poniższym zrzucie wyniki są bardzo dobre, ponieważ średnia prędkość opóźnienia jest mniejsza niż 40 ms.
Wydajność PHP i bazy danych
Sprawdziłam także wydajność PHP oraz bazy danych. Test ten jest niezwykle ważny, jeśli chcesz zainstalować na serwerze WordPressa.
Do testów wykorzystałam narzędzie benchmark-php.
Podsumowanie testów:
- Obliczenia matematyczne zostały wykonane w czasie 0.030 s.
- Manipulacje tekstowe zajęły 0.066 s.
- Przejście przez pętle nastąpiło w czasie 0.005 s.
- Wykonanie instrukcji warunkowych zajęło 0.006 s.
Końcowy wynik jest rewelacyjny i świadczy o dużej szybkości i wydajności serwera.
Prędkość zapytań wysyłanych do bazy wynosi 0.363 sec. Czas ten również jest bardzo krótki, a co za tym idzie wydajność bazy danych MySQL jest niezwykle wysoka.
Prędkość WordPressa na serwerze LH
Testy przeprowadziłam na czystej instalacji WordPressa z zainstalowanym motywem Twenty Twenty-Four. Nie instalowałam żadnych dodatkowych wtyczek, które mogłyby zafałszować wyniki.
Test operacji na serwerze oraz szybkość połączenia z bazą danych
Do testów użyłam wtyczki WPPerformanceTester.
W pierwszej kolejności spójrzmy jak szybko serwer wykonuje podstawowe operacje matematyczne, logiczne i na stringach.
Wyniki są bardzo zbliżone do tych, wykonanych przy użyciu narzędzia benchmark-php.
Teraz spójrzmy na wyniki dotyczące samego WordPressa. Czas wykonywania operacji w naszej instalacji WordPressa wynosi 0.502 s. Liczba zapytań na sekundę to 1992.
Powyższe wyniki świadczą o tym, że hosting w LH jest zoptymalizowany pod WordPressa.
Test szybkości CPU, pamięci, systemu plików oraz sieci
Do testów wykorzystałam wtyczkę WordPress Hosting Benchmark tool. Za jej pomocą przetestowałam:
- wydajność CPU i pamięci,
- wydajność systemu plików,
- szybkość bazy danych,
- szybkość sieci.
We wtyczce zastosowano 10 stopniową skalę ocen. Końcowy wynik jest rewelacyjny i wynosi 9.4/10.
GTmetrix – test prędkości strony
Test przeprowadziłam przy użyciu narzędzia GTmetrix. Jest to bezpłatne narzędzie to analizy wydajności witryny. GTmetrix analizuje prędkość strony przy użyciu Google Page Speed i YSlow. Poniższe wyniki wskazują, że prędkość WordPressa na hostingu LH jest bardzo wysoka. Wskaźnik TTFB wyniósł 216 ms, co jest bardzo dobrym wynikiem. Za pomocą TTFB można ocenić szybkość ładowania strony.
Podsumowanie testów
Powyższe wyniki przeprowadzonych testów pokazują, że hosting LH jest wydajny i zoptymalizowany pod WordPressa. Pomimo, że testowałam jeden z tańszych pakietów KIWI, który nie ma najwyższych parametrów, to i tak wyniki są rewelacyjne.
Poczta LH
W każdym pakiecie hostingowym możemy utworzyć do 500 skrzynek pocztowych. Z poziomu panelu hostingowego w prosty sposób utworzymy nowe konto pocztowe.
Dodatkowo z poziomu panelu możemy tworzyć aliasy/przekierowania.
Panel obsługi poczty oparty jest o RoundCube, dzięki temu jest przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Dostępny jest pod adresem poczta.lh.pl.
Podczas korzystania z poczty nie natrafiłam na żadne ograniczenia lub problemy. Skrzynkę pocztową bez problemu skonfigurujesz na Outlooku, Thunderbird lub innym programie do obsługi poczty.
Bezpieczeństwo w LH
Bezpieczeństwo infrastruktury
LH poważnie traktuje bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego ich infrastruktura jest stale monitorowania całodobowo 7 dni w tygodniu.
W LH stosowane są najskuteczniejsze metody ochrony przed atakami DDoS (w tym celu firma korzysta z urządzeń Juniper MX) oraz Brute Force. Wszystkie serwery wyposażone są w WAF (Web Application Firewall), który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym hostowanym stronom internetowym, a także aplikacjom.
Backup
Backup jest wykonywany codziennie i jest przechowywany 30 dni wstecz. Zapewnia to bezpieczeństwo przed utratą danych. Backup jest wykonywany automatycznie co 24 godziny. Niestety nie można wykonać go na żądanie. Plusem jest to, że można samodzielnie go odzyskać za pomocą specjalnego serwera FTP. W tym celu należy zalogować się swoim loginem i hasłem na serwer backup.lh.pl.
Separacja witryn i skany antywirusowe
Separacja witryn to kolejny aspekt na który warto zwrócić uwagę. W razie infekcji na jednej stronie, mamy gwarancję, że nie dojdzie do zawirusowania innych witryn znajdujących się na tym samym serwerze. Dodatkowo obsługa LH regularnie wykonuje skany antywirusowe. W przypadku wykrycia nieprawidłowości są one zgłaszanie klientom. Ponadto obsługa LH dostarcza bezpłatnie listę z infekcjami. Kiedyś zdarzyło mi się u pewnego dostawcy hostingowego, że trzeba było dodatkowo płacić za skan antywirusowy. W LH mamy to za darmo.
Certyfikaty SSL
To o czym już wcześniej wspomniałam, w LH jest wsparcie dla bezpłatnego certyfikatu SSL Let’s Encrypt. Jest też możliwość wykupienia płatnego certyfikatu. Połączenie z pocztą następuje przez bezpieczny SSL/TLS.
Bezpieczne połączenie z serwerem FTP
LH umożliwia bezpieczne połączenie z serwerem FTP poprzez protokoły SFTP i SSH (w pakiecie KIWI, MANGO i APPLE). Dzięki temu nasze połączenie jest zabezpieczone przed podsłuchaniem przez osoby nieupoważnione.
Jeśli chodzi o pocztę, każda skrzynka jest zabezpieczona poniższymi mechanizmami:
Potwierdzeniem tego, że LH faktycznie dba o bezpieczeństwo jest uzyskany certyfikat ISO 27001.
Hosting zgodny z RODO
Jeśli nasza strona w jakikolwiek sposób przetwarza dane klientów (np. jest możliwość dodawania komentarzy, wysyłania wiadomosci poprzez formularz kontaktowy, itd.) musimy podpisać odpowiednią umowę z naszym dostawcą hostingowym.
W LH zadanie to jest znacznie ułatwione, ponieważ firma udostępnia klientom specjalny formularz za pomocą którego można wygenerować taką umowę. Po podaniu wymaganych danych nasza umowa zostanie automatycznie wygenerowana. Jednym kliknięciem można ją wysłać do podpisania przez LH. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
Otrzymany przez LH certyfikat ISO 27001 jest dla potwierdzeniem tego, że dane klientów znajdują się pod ścisłą ochroną.
WAF (Web Application Firewall)
WAF jest to zapora sieciowa firewall, która chroni strony internetowe i aplikacje webowe przed różnego rodzaju atakami. WAF stanowi pierwszą linię obrony.
Warto podkreślić, że otrzymujemy ochronę WAF niezależnie od tego jaki wybierzemy pakiet hostingowy.
Zabezpieczenie panelu hostingowego
W panelu LH można włączyć zabezpieczenie 2FA, czyli weryfikację dwuetapową. Po włączeniu tej opcji, podczas logowania, oprócz loginu i hasła musimy podać kod czasowy z aplikacji Google Authenticator.
Włączenie dodatkowej ochrony jest niezwykle proste. Duży plus, że LH umożliwia swoim klientom korzystanie z 2FA.
Wsparcie dla WordPressa
WordPress jest obecnie najpopularniejszym system zarządzania treścią. Coraz więcej stron i sklepów powstaje na WordPressie. Z tego właśnie powodu LH udostępnia swoim klientom autoinstalator WordPressa. Jest to narzędzie, które znacznie upraszcza proces instalacji. Autoinstalator jest niezwykle przejrzysty, intuicyjny i prosty w obsłudze.
Zapraszam do poradnika, w którym pokazuję krok po kroku jak zainstalować WordPressa poprzez autoinstalator.
Sprawdźmy jak wygląda sprawa z kompatybilnością hostingu z WordPressem. Na oficjalnej stronie pl.wordpress.org możesz sprawdzić aktualne wymagania.
Zalecane są (stan na dzień 27.01.24r.):
LH spełnia wszystkie powyższe wymagania.
Panel zarządzania hostingiem
Z usług LH korzystam już od kilku lat. Wcześniej panel do zarządzania hostingiem był nieco ubogi i niektórych czynności nie można było wykonać samodzielnie. Jednak w połowie 2022 roku LH wprowadziło zupełnie nowy i autorski panel. Od tego czasu wielokrotnie go używałam i muszę stwierdzić, że jestem mile zaskoczona.
Sam panel hostingowy jest wysoce intuicyjny i zawiera wiele potrzebnych elementów. Sądzę, że nawet osoba początkująca poradzi sobie z jego obsługą.
Jak wygląda obsługa klienta
Dla mnie poziom obsługi klienta jest niezwykle ważny, dlatego sprawdźmy jak to wygląda w LH.
W LH mamy zapewnione 4 różne ścieżki kontaktu:
Mailowo
Wszelkie zgłoszenia dotyczące pomocy technicznej, ale także oferty i rozliczeń finansowych można wysyłać na adres info@lh.pl.
Telefonicznie
Infolinia dostępna jest w języku polskim (zarówno sprzedażowa jak i wsparcia technicznego). Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, w soboty i niedziele: 8:00 – 16:00. Numer kontaktowy to: (+48) 61 624 00 00.
Chat
Szybką pomoc otrzymamy także na chacie, który jest obsługiwany przez zespół LH, nie przez boota, co jest dużym plusem.
Chat dostępny jest w dniach:
pn-pt: od 08:00 do 22:00,
pn-pt: od 08:00 do 22:00,
sb: od 08:00 do 16:00,}
nd: od 08:00 do 16:00.
Numer alarmowy
W razie awarii, która wystąpi poza godzinami pracy biura, możemy zadzwonić na specjalny numer alarmowy
(+48) 61 624 02 82.
Ja już przetestowałam prawie wszystkie możliwe drogi kontaktu. Nie dzwoniłam jeszcze na numer alarmowy, ponieważ nie było takiej potrzeby.
Najbardziej lubię kontakt przez chat, chociaż po wysłaniu maila też zawsze otrzymywałam błyskawiczną odpowiedź. Wszystkie moje problemy zostały pomyślnie i szybko rozwiązane. Moim zdaniem zespół LH stanął na wysokości zadania jeśli chodzi o poziom obsługi klienta. Osoby pracujące w LH posiadają wysoką kulturę osobistą, dzięki czemu kontakt z LH jest bardzo sympatyczny.
Na bazie moich doświadczeń mogę stwierdzić, że niestety nie u wszystkich innych dostawców jest tak dobrze.
Zachęcam Cię do wykorzystania bezpłatnego 14 dniowego okresu próbnego, żeby sprawdzić, czy faktycznie też będziesz zadowolona/ny z poziomu obsługi klienta.
Opinie o LH
Zawsze przed jakimkolwiek zakupem warto zapoznać się z opiniami innych klientów. Przyjrzyjmy się zatem jakie opinie ma LH.
Na wizytówce Google LH ma średnią 5.0 przy ponad 1000 opinii (stan na dzień 22.01.23 r.).
Natomiast na Facebooku średnia wynosi 4,9 przy 229 opiniach (stan na dzień 22.01.23 r.).
Sądzę, że tak wysoka ocena świadczy o zadowoleniu znaczącej liczby klientów.
Dodatkowe bonusy w LH
Darmowy kurs WordPressa
LH we współpracy ze swoimi partnerami przygotowało bezpłatny kurs WordPressa dla początkujących. Na chwilę obecną kurs składa się z 10 godzin praktycznych nagrań. Sądzę, że kurs jest świetną opcją dla osób początkujących. Na tej stronie znajdziesz pełny opis kursu:
https://www.lh.pl/kursy/wordpress
Bezpłatne webinary
LH organizuje liczne webinary na które zapraszani są eksperci z różnych dziedzin, począwszy od WordPressa, SEO i pozycjonowania, od obsługi Google Analytics, prowadzenia biznesu online, aż po porady prawne dla twórców stron internetowych. Uczestnicząc w webinarach można znacząco poszerzyć swoją wiedzę.
Ciekawe e-booki
Zapisując się na newsletter zyskujesz dostęp do bardzo ciekawych i treściwych e-booków, które powstają przy współpracy LH ze swoimi partnerami. Zawsze tematy są trafione i znajduje się w nich samo mięsko 😉
Społeczność LH
LH to nie tylko hosting, ale także liczna społeczność, która bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą. LH prowadzi grupę wsparcia na Facebooku.
Firma LH jest otwarta na różne propozycje współpracy, także Ty też możesz mieć wkład w tworzenie społeczności LH 😊
Hosting w LH – plusy i minusy
PLUSY:
MINUSY:
Ogólna moja ocena hostingu w LH to 5/5
Jak przenieść stronę i pocztę do LH
Jeśli nie jesteś zadowolona/ny z dostawcy u którego masz swoją stronę i pocztę, możesz bardzo szybko i prosto przenieść swoje usługi do LH. Kupując dowolny pakiet hostingowy w bonusie dostajesz możliwość bezpłatnej migracji. Zostanie Ci przydzielony opiekun Migracji, który będzie nadzorował cały proces przeniesienia Twojej strony i poczty. Najczęściej migracja trwa około dwóch dni roboczych.
Przeniesienie strony i poczty w 6 krokach:
Krok 1 – wykup hosting
Jeśli masz problem z zamówieniem, możesz zadzwonić do LH, wysłać maila lub skontaktować się poprzez chat. Obsługa klienta doradzi Ci w wyborze pakietu i pomoże w procesie zamówienia. Pamiętaj, że jeśli masz już opłacony hosting u obecnego dostawcy, LH pobierze pierwszą płatność dopiero po upływie tego okresu. Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, skontaktuj się z obsługą LH.
Krok 2 – prześlij dane dostępowe
Możesz podać pełne dane dostępowe do panelu hostingowego u obecnego dostawcy. Wsparcie LH samodzielnie wtedy wygeneruje dostęp do FTP i odczyta link do bazy danych. Oczywiście możesz samodzielnie podesłać te dane, wtedy nie będzie potrzebny pełen dostęp do panelu.
Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej migracji poczty, podeślij nazwy skrzynek i hasła.
Krok 3 – rozpocznie się migracja
Po przekazaniu wszystkich niezbędnych danych rozpocznie się proces migracji, który zazwyczaj trwa nie dłużej niż 2 dni robocze. Po zakończeniu migracji otrzymasz maila z potwierdzeniem zakończenia prac.
Krok 4 – zmień rekordy DNS dla domeny
Jeśli nie wiesz jak to zrobić, po prostu przekaż Opiekunowi Migracji dostęp do panelu z domeną, a wykona to za Ciebie. Po zmianie rekordów DNS dla domeny trzeba odczekać maksymalnie 24 godziny (jednak zazwyczaj 3-4 godziny), aż zakończy się proces propagacji. Po zakończeniu propagacji Twoja strona i poczta zaczną działać prawidłowo na nowym serwerze LH.
Krok 5 – zmień hasła do skrzynek pocztowych
Jeśli zleciłaś/eś migrację poczty, nie zapomnij zmienić haseł do skrzynek pocztowych.
Krok 6 – i to wszystko
Od tej chwili Twoja strona i poczta działają na serwerze LH.
Jak przenieść domenę do LH
Do LH możesz przenieść także swoją domenę. W pierwszej kolejności musisz wystąpić u swojego operatora o wydanie kodu Authinfo. U każdego dostawcy proces ten wygląda nieco inaczej. U niektórych kod można wygenerować samemu z poziomu panelu klienta. Czasem trzeba wysłać zgłoszenie mailowo wraz z wypełnionym formularzem. Zdarza się także, że wniosek trzeba przesłać pocztą tradycyjną.
Jeśli otrzymasz kod Authinfo, przekaż go do wsparcia LH, które wykona transfer domeny za Ciebie.
Jak skorzystać z kodu rabatowego
Jeśli jesteś zdecydowana/ny na zakup hostingu, możesz skorzystać z kodu rabatowego, który obniży Twoje zmówienie o 20%.
W pierwszej kolejności wybierz swój pakiet hostingowy i kliknij przycisk WYBIERAM:
Następnie przejdź do kasy:
Na kolejnej podstronie kliknij link „Posiadasz kod rabatowy? Kliknij tutaj”:
Wpisz kod: LH-MONIKA i kliknij przycisk DODAJ. Otrzymasz 20% zniżki.
Po zatwierdzeniu kodu rabatowego kliknij przycisk ZAMAWIAM.